Osakunnan virkailijat 1980-

Kuraattorit

Kuraattorin toimikausi on kaksi vuotta, vuosijuhlaa seuraavasta päivästä kaksi vuotta eteenpäin

1978-1980Marja Lukkariniemi
1981-1982Yrjö Huhtamäki
kevät 1982 vt. kuraattori Visa Lukkariniemi
1983-1984Visa Lukkariniemi
7.2.-31.12.1984 vt. kuraattori Iiris Huovelin
1985-1986Reijo Junkkari
1987-1988Ari Hinttu
1989-1990Ari Hinttu
erosi 1.1.1990 alkaen
1990Heikki S. Mattila
1.1.1990 alkaen
1991-1992Anja Laaksonen
1993-1994Aki Kupiainen
29.11.1994 alkaen vt. kuraattori Pirjo Ronkainen
1995-1996Pirjo Ronkainen
1997-1998Heikki Seppänen
1999-2000Seppo Niskanen
2001-2002Paula Juntunen
2003-2004Suvi Leinonen
2005-2006Jussi Iinatti
2007-2009Jaakko Karppanen
2009-2011Hanna Kauppinen
2011-2014Timo Sallinen
2014-2015Hanna Viren
2015-2017Mira Rantakeisu
2017-2019Elina Salmu
2019-2021Aleksi Kelloniemi

Hallitukset & Virkailijamatrikkeli

Hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi 5-9 muuta hallituksen jäsentä.

1980

Reijo Junkkaripuheenjohtaja
Jukka Häkkä 
Tuomo Hänninen 
Tero Liete 
Jouko Lindroos 
Visa Lukkariniemi 
Kari Piirainen 
Tapani Ruotsalainen 
Jari Sedergren 
Justiina Westerinen 

1981

Iiris Huovelinpuheenjohtaja
Marja Aarnipuro 
Ritva Huovinen 
Reijo Junkkari 
Riitta Karttunen 
Tero Liete 
Jouko Lindroos 
Jari Sedergren 
Seppo Väyrynen 
Justiina Westerinen 

1982

Iiris Huovelinpuheenjohtaja
Marja Aarnipuro22.3. asti
Yrjö Herva 
Ari Hinttu 
Ulla Isokangas 
Päivi Isotalus 
Juha Myllyaho 
Ulla Pyykkönen 
Veikko Pyyny22.3. lähtien
Reijo Ruokanen 
Ulla Tapaninen 

1983

Heikki Mattilapuheenjohtaja
Sirkku Elonen 
Yrjö Herva 
Ari Hinttu 
Ulla Isokangas 
Ilona Kitunen 
Juha Myllyaho 
Reijo Ruokanen 
Nina Simola 
Jouko Tapio 

1984

Sirkku Elonenpuheenjohtaja
Yrjö Herva 
Heli Hinttu 
Harri Isokoski 
Ilona Kitunen 
Jussi Muukkonen 
Nina Simola 
Maarit Sorvari 
Juha-Matti Ylimaunu 
Arto Ylipartanen 

1985

Sirkku Elonenpuheenjohtaja
Harri Isokoski 
Ilona Kitunenkulttuuri- ja ohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Jussi Lukkaritalousvaliokunnan puheenjohtaja
Jussi Muukkonen 
Oiva Salmi 
Nina Simola 
Maarit Sorvari 
Juha Tonbergaluepoliittisen valiokunnan puheenjohtaja 10.5. lähtien
Juha Ylimaunualuepoliittisen valiokunnan puheenjohtaja 10.5. asti

1986

Nina Simolapuheenjohtaja
Aarno Airaksinen 
Kirsti Hinttu 
Taisto Junkkari 
Hanna-Liisa Lehtokulttuuri- ja ohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Jussi Lukkaritalousvaliokunnan puheenjohtaja
Leena Mustonen 
Turkka Oksanen 
Marko Saarinen 
Juha Uusivirtaaluepoliittisen valiokunnan puheenjohtaja

1987

Leena Mustonenpuheenjohtaja
Aarno Airaksinen 
Marja-Liisa Alanko 
Veli-Matti Kärkkäinen 
Anja Laaksonen 
Päivi Mattila 
Vesa Nuolioja 
Tarja Pietarila 
Marko Saarinen 
Tomi Tuomasjukka 

1988

Anja Laaksonenpuheenjohtaja
Antero Airaksinen 
Sauli Herva 
Teija Kaarlela 
Aki Kupiainen 
Veli-Matti Kärkkäinen 
Riitta Nevala 
Turkka Oksanentalousvaliokunnan puheenjohtaja
Tarja Pietarilakoulutusvaliokunnan puheenjohtaja
Erkki Välttiläaluepoliittisen valiokunnan puheenjohtaja

1989

Aki Kupiainenpuheenjohtaja
Petteri Huurrealuepoliittisen valiokunnan puheenjohtaja
Sointu Jokiniemi 
Rita Linna 
Panu Onnelakulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Pirjo Ronkainenkoulutusvaliokunnan puheenjohtaja
Sari Tapojärvi 
Seppo Tuomala 
Timo Vuokila 
Erkki Välttilätalousvaliokunnan puheenjohtaja

1990

Erkki Välttiläpuheenjohtaja
Elina Akolakulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Jyrki Haataja 
Sointu Jokiniemi 
Katariina Kujala 
Jouni Lindaluepoliittisen valiokunnan puheenjohtaja
Rita Linna 
Taina Paloniemi 
Timo Portaankorva 
Pirjo Ronkainentalousvaliokunnan puheenjohtaja

1991

Pirjo Ronkainenpuheenjohtaja
Heikki Halmetoja 
Tuula Haverinenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Hanna Isokoski 
Jarkko Juntunen24.4. alkaen
Hannu Kauppinenaluepoliittisen valiokunnan puheenjohtaja
Kristiina Kinnunenkoulutusvaliokunnan puheenjohtaja
Peppi Leino 
Rita Linnatalousvaliokunnan puheenjohtaja
Taina Paloniemi24.4. asti
Hanna Räihä 

1992

Kristiina Kinnunenpuheenjohtaja
Heikki Halmetoja 
Jarkko Juntunentalousvaliokunnan puheenjohtaja
Berit Kiuru 
Marita Laukkanenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja 24.9. asti
Eeva Mustonen 
Paula Nikulainenaluepoliittisen valiokunnan puheenjohtaja
katariina Pitkänen 
Saara Pääkkönenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja 25.9. alkaen
Hanna Räihäkoulutusvaliokunnan puheenjohtaja
Petri Tervo 

1993

Peppi (Hanna) Leinopuheenjohtaja
Alberto Blanco 
Jarkko Juntunentalousvaliokunnan puheenjohtaja, syksy
Kristiina Kinnunen 
Berit Kiurutalousvaliokunnan puheenjohtaja, kevät
Eeva Mustonen 
Paula Nikulainen 
Seppo Niskanenkoulutusvaliokunnan puheenjohtaja
Kai Pietilä 
Saara Pääkkönenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Samuli Simojokimaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja

1994

Saara Pääkkönenpuheenjohtaja
Esa Iivonenmaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Maaria Koivistoinen 
Kaisa Kärkäskoulutusvaliokunnan puheenjohtaja, syksy
Jaana Mehtälä 
Seppo Niskanentalousvaliokunnan puheenjohtaja
Katariina Pitkänenyleisvaliokunnan puheenjohtaja
Marjo-Riitta Tervonen 
Kaisa Tuppurainenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Elina Uosukainenkoulutusvaliokunnan puheenjohtaja, kevät
Tylle Väisänen 

1995

Seppo Niskanenpuheenjohtaja
Harri Huotari 
Marika Hurumaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Paula Juntunenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Virva Leinonen 
Tommi Orpanayleisvaliokunnan puheenjohtaja
Miia Seppänenkoulutusvaliokunnan puheenjohtaja
Samuli Simojokitalousvaliokunnan puheenjohtaja
Kaisa Tuppurainen 
Tylle Väisänen 

1996

Marjo-Riitta Tervonenpuheenjohtaja
Saija Annalayleisvaliokunnan puheenjohtaja
Kaisa Hervamaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja, kevät
Paula Juntunenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Annarita Koiranen 
Sanna Laurimaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja, syksy
Virva Leinonenkoulutusvaliokunnan puheenjohtaja
Marika Leskelä (os. Huru)talousvaliokunnan puheenjohtaja
Mari Luosujärvi 
Liisa Perkkiö 
Timo Pulkkinenisäntä

1997

Paula Juntunenpuheenjohtaja
Karoliina Anttonenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Teemu Jokimäkibilevaliokunnan puheenjohtaja
Sami Laitinenisäntä
Sanna Laurimaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Marika Leskelätalousvaliokunnan puheenjohtajal
Timo Pulkkinen 
Leena Päres 
Jani Saarelatalousvaliokunnan puheenjohtaja
Heidi Salminenemäntä
Anu Ylläsjärvifuksivaliokunnan puheenjohtaja

1998

Jani Saarelapuheenjohtaja
Jussi Iinattiisäntä
Olli Korhonenohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Kati Koskeloemäntä
Suvi Leinonenfuksivaliokunnan puheenjohtaja
Tanja Mikkonenmaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Anna-Maija Perander 
Arja Ronkainenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Sanna Suvantotalousvaliokunnan puheenjohtaja
Annukka Öljymäkiyleisvaliokunnan puheenjohtaja

1999

Suvi Leinonenpuheenjohtaja
Merja Färmkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Heikki Hämäläinenfuksivaliokunnan puheenjohtaja
Jussi Iinattitiedotusvastaava
Paula Järveläemäntä
Henna Kinnunenmaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Olli Korhonenohjelmavaliokunnan puheenjohtaja, kevät
Tanja Mikkonentalousvaliokunnan puheenjohtaja
Anna-Maija Peranderyleisvaliokunnan puheenjohtaja
Samppa Rohkimainenohjelmavaliokunnan puheenjohtaja, syksy
Antti Tapioisäntä
Ninni Ylisiuruamaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja

2000

Anna-Maija Peranderpuheenjohtaja
Riku Hakalatalousvaliokunnan puheenjohtaja
Tuomas Holmaisäntä
Antti Honkarintaohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Jussi Iinattiatk-vastaava
Olli Koivuniemitiedotusvastaava
Suvi Sammalmaakulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Ulriikka Savelayleisvaliokunnan puheenjohtaja
Marjoriikka Ylisiuruamaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Leena Väisänenemäntä

2001

Leena Väisänenpuheenjohtaja
Riku Hakalatalousvaliokunnan puheenjohtaja
Antti Honkarintaohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Ulla Laitinenemäntä
Tiina Metsoisäntä
Nina Ollilakulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Eila Pohjolamaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Jaakko Rytinkiliikuntavastaava
Suvi Sammalmaafuksitoimikunnan puheenjohtaja
Marjoriikka Ylisiuruayleisvaliokunnan puheenjohtaja

2002

Antti Tapiopuheenjohtaja
Kati Hernesniemi 
Jenni Hyvärinenemäntä
Jenni Hyvönenkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Jaakko Karppanenyleisvaliokunnan puheenjohtaja
Maria Piisilämaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Jouni Pöyliötalousvaliokunnan puheenjohtaja
Jaakko Rytinkiisäntä
Eija Tikkanenfuksivaliokunnan puheenjohtaja

2003

Jouni Pöyliöpuheenjohtaja
Heli Halonensihteeri
Aleksi Kallioohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Vesa Kylmäniemiyleisvaliokunnan puheenjohtaja
Terhi Lallukkamaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja, 15.9. asti
Ulla Laitinenkansainvälisen toimikunnan puheenjohtaja
Mari-Erika Leinonenfuksivaliokunnan puheenjohtaja
Anna-Maria Moisander15.9. asti
Maria Piisilätalousvaliokunnan puheenjohtaja
Jani Saksimaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja, 15.9. alkaen
Jenniina Ylönen 

2004

Aleksi Kalliopuheenjohtaja
Heli Halonenohjelmavaliokunnan puheenjohtaja, kevät
Hanna Hannuniemiabivastaava
Outi Huhdankoskisyksy
Jenni Kavénfuksivaliokunnan puheenjohtaja
Ilkka Kudjoisihteeri
Sonja Madetojakulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Jyrki Peisamaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja, syksy
Jani Saksikansainvälisen toimikunnan puheenjohtaja
Petri Tenoyleisvaliokunnan puheenjohtaja
Katriina Vihermatalousvaliokunnan puheenjohtaja
Jenniina Ylönenmaakunnallis-yhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja, kevät

2005

Ilkka Kudjoipuheenjohtaja
Hanna Hannuniemiohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Outi Huhdankoski 
Mikko Hämeenniemitalousvaliokunnan puheenjohtaja
Hanna Kauppinen 
Jenni Kavényhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Petra Kemppainenfuksivaliokunnan puheenjohtaja
Aki Sysmäläinen 
Jyrki Peisa 
Petri Tenokulttuurivaliokunnan puheenjohtaja

2006

Mikko Hämeenniemipuheenjohtaja
Dagmar Ervasti 
Hanna Hannuniemi 
Esa Harjulayhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
Turo Hjerppekulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Maarit Keitanenohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Lari Koukkulatalousvaliokunnan puheenjohtaja
Inka Mustafuksivaliokunnan puheenjohtaja
Heikki Oksanen 
Sini Penttilä 

2007

Esa Harjulapuheenjohtaja
Dagmar Ervasti 
Turo Hjerppe 
Hannariikka Korsuyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
Marita Vesalakulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Miikka Niemeläohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Sampo Kalliotalousvaliokunnan puheenjohtaja
Timo Sallinenyleisvaliokunnan puheenjohtaja
Maarit Keitanenfuksivaliokunnan puheenjohtaja
Petra Kemppainen 

2008

Timo Sallinenpuheenjohtaja
Marita Vesala
Elina Lapinoja
Arttu Viikinkoski 
Otto Kronqvistyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
Inka Mustakulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Jesse Sipolaohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Sonja Madetojatalousvaliokunnan puheenjohtaja
Hannariikka Korsuyleisvaliokunnan puheenjohtaja
Maarit Keitanenfuksivaliokunnan puheenjohtaja

2009

OTTO KRONQVISTpuheenjohtaja
ERIK ARRANTOtalousvaliokunnan puheenjohtaja
INKA MUSTAyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
HANNA VIRENkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
EMMA KROPSUohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
MIRA RANTAKEISUfuksivaliokunnan puheenjohtaja
ELINA LAPINOJAyleisvaliokunnan puheenjohtaja
NOORA SALINEMÄNTÄ
VISA VILJAMAAISÄNTÄ
IDA-REETTA JOKELATIEDOTUSVASTAAVA

2010

ERIK ARRANTOpuheenjohtaja
TIINA TUULOStalousvaliokunnan puheenjohtaja
MIRA RANTAKEISUyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
MARI HUOTARIkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
RIIKKA-LIISA SALOMAAohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
KATARIINA VIHERVALLIfuksivaliokunnan puheenjohtaja
HANNA VIRENyleisvaliokunnan puheenjohtaja
ANTTI KOVALAEMÄNTÄ
EMMA KROPSUEMÄNTÄ
LAURA ANSAMAATIEDOTUSVASTAAVA  

2013

VILLE AULApuheenjohtaja
LIISA HALONENtalousvaliokunnan puheenjohtaja
ELINA SALMUyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
ANRI ERVASTIkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
AUROORA VIHERVALLIohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
KRISTA AUTIOfuksivaliokunnan puheenjohtaja
ARTTU JUTILAyleisvaliokunnan puheenjohtaja
HENNALEENA TURPEINENTiedotusvastaava
NOORA EILOLALaulunjohtaja
ANNI HAAPALAINENSihteeri  
ANTTI KIRKKALATaloudenhoitaja
KAISA MANNINENToiminnanhoitaja
SATU HUOTARIEmäntä
ELIAS HERVAIsäntä
ELLA KESKI-PANULAYhteistyövastaava
JUKKA-MATTI ROTHRahastotaloudenhoitaja
PAULI KOSTAMOATK-vastaava
JOONAS HUOTARILiikuntavastaava
JOONAS POROLAArkistonhoitaja

2014

NOORA EILOLApuheenjohtaja
ANTTI KIRKKALAtalousvaliokunnan puheenjohtaja
KRISTA AUTIOyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
KAISA MANNNINEN / ROSA PÖPPÖNENkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
ANNI HAAPALAINENohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
ELINA SALMUfuksivaliokunnan puheenjohtaja
ANTTI POLLARIyleisvaliokunnan puheenjohtaja
LIISA HALONENHallituksen jäsen
HILKKA MANNINENTiedotusvastaava
VILLE AULALaulunjohtaja
SUSANNA LUUKINENSihteeri  
KATRI HUKKANENTaloudenhoitaja
HENNALEENA TURPEINENToiminnanhoitaja
MARI HARRIEmäntä
PAULI KOSTAMOIsäntä
MIKKO SAUKKORIIPIRahastotaloudenhoitaja
PAULI KOSTAMOATK-vastaava
ULJANA BOIKOVALiikuntavastaava

2015

ARTTU JUTILApuheenjohtaja
KATRI HUKKANENtalousvaliokunnan puheenjohtaja
AUROORA VIHERVALLIyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
ROSA PÖPPÖNENkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
HANNA-MARIA HÄKKILÄohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
SUSANNA LUUKINENfuksivaliokunnan puheenjohtaja
PAULI KOSTAMOyleisvaliokunnan puheenjohtaja
HENNALEENA TURPEINENHallituksen jäsen
ELLA KESKI-PANULATiedotusvastaava
ANTTI POLLARIIsäntä  
NINA LUKINSihteeri
TERO MATEROLaulunjohtaja
LAURA MYLLYLÄTaloudenhoitaja
HILKKA MANNINENToiminnanhoitaja
MARI HARRIEmäntä
MIKKO SAUKKORIIPIRahastotaloudenhoitaja
PAULI KOSTAMOATK-vastaava
EMILIA KORHONENLiikuntavastaava
TUOMAS KENTTÄLÄArkistonhoitaja
ANNI HAAPALAINENVuosijuhlamestari
JEKATERINA PÄÄKKÖNENKansainvälisten asioiden vastaava
ROSA PÖPPÖNENSeniorivastaava

2016

ANNI HAAPALAINENpuheenjohtaja
LAURA MYLLYLÄtalousvaliokunnan puheenjohtaja
JEKATERINA PÄÄKKÖNENyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
MARI HARRIkulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
ANNAGRETA SIRÉNohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
MIKKO MÄKELÄfuksivaliokunnan puheenjohtaja
KRISTA AUTIOyleisvaliokunnan puheenjohtaja
HANNA-MARIA HÄKKILÄTiedotusvastaava
ALLI PALOJÄRVI JA ANNE-MARIA PASMAIsäntä  
IINA RAHKOLASihteeri
ANTTI POLLARILaulunjohtaja
MINA ARFFMANTaloudenhoitaja
MAIJU LIVIO / SONJA SAVOLAINENToiminnanhoitaja
JOHANNES SUONPERÄEmäntä
MIKKO SAUKKORIIPI JA NINA LUKINRahastotaloudenhoitaja
PAULI KOSTAMOATK-vastaava
ALLI PALOJÄRVILiikuntavastaava
MINA ARFFMANArkistonhoitaja
SUSANNA LUUKINEN JA ROSA PÖPPÖNENVuosijuhlamestari
HENNALEENA TURPEINENKansainvälisten asioiden vastaava

2017

Hennaleena Turpeinenpuheenjohtaja
Mina Arffmantalousvaliokunnan puheenjohtaja
Antti Pollariyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja
Annukka Rytkykulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Iina Rahkolaohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Anni Oittinenfuksivaliokunnan puheenjohtaja
Johannes Suonperäyleisvaliokunnan puheenjohtaja
Emmi SuhonenTiedotusvastaava
Mikko MäkeläIsäntä    
Annagreta Sirén/Rosa PöppönenSihteeri
Anni HaapalainenLaulunjohtaja
Mari HarriTaloudenhoitaja
Mira PohjanrinneToiminnanhoitaja
Annukka Rytky, Jenna JärvinenEmäntä
Aleksi Kelloniemi, Elina IsokangasRahastotaloudenhoitaja
Joonas SuorsaATK-vastaava
Krista Autio, Rosa PöppönenVuosijuhlamestari
Miina HuotariKansainvälisten asioiden vastaava

2018

Mikko Mäkeläpuheenjohtaja
Annagreta Sirénvarapuheenjohtaja
Aleksi Kelloniemitalousvaliokunnan puheenjohtaja
Ilona Pitkänenyhteiskunnalisen valiokunnan puheenjohtaja, tiedotusvastaava
Iina Rahkolakulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Mira Pohjanrinneohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Annukka Rytkyfuksivaliokunnan puheenjohtaja
Mikko Kymäläinenyleisvaliokunnan puheenjohtaja
Emmi Suhonenhallituksen jäsen, edustaja osakuntalaisessa unionissa
Joonas Suorsahallituksen jäsen, ATK-vastaava
Aino Pesola, Tomi TabellIsäntä    
Saija NiemiSihteeri
Aku VainikkaLaulunjohtaja
Samuel VinkkiTaloudenhoitaja
Paula PekkalaToiminnanhoitaja
Inka-Mari SarvolaEmäntä
Elina IsokangasRahastotaloudenhoitaja
Joonas SuorsaATK-vastaava
Emma Kaajakari, Jenna JärvinenLiikuntavastaava
Antti PollariVuosijuhlamestari
Mina ArffmanArkistonhoitaja
Mari HarriAsuntovastaava
Jonna RättyäKansainvälisten asioiden vastaava

2019

Annagreta Sirénpuheenjohtaja
Annukka Rytkyvarapuheenjohtaja, yleisvaliokunnan puheenjohtaja, valokuvaaja
Inka-Mari Sarvolatalousvaliokunnan puheenjohtaja, liikuntavastaava
Emmi Suhonenyhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja
Saija Niemikulttuurivaliokunnan puheenjohtaja
Paula Pekkala / Hannu Häikiöohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Pilvi Hepo-ojafuksivaliokunnan puheenjohtaja
Aino Pesolahallituksen jäsenemäntä
Iina Rahkolahallituksen jäsen
Hannu Häikiöhallituksen jäsen
Emmi Suhonenhallituksen jäsen, edustaja osakuntalaisessa unionissa
Juha Ojala, Joonas Suorsaisäntä
Ilona Pitkänen / Lauri Kunnassihteeri
Mira Pohjanrinnetaloudenhoitaja
Casper Enckelltoiminnanhoitaja, arkistonhoitaja
Aku Vainikkarahastotaloudenhoitaja
Eliisa Aikkilatiedotusvastaava
Helena Turpeinenasuntovastaava
Joonas SuorsaATK-vastaava
Laura Kontiainenkansainvälisten asioiden vastaava
Ilona Pitkänen, Saija Niemilaulunjohtaja, varalaulunjohtaja
Inka-Mari Sarvola, Aino Pesolavuosijuhlamestari

2020

Annukka Rytkypuheenjohtaja
Emmi Suhonenvarapuheenjohtaja
Inka-Mari Sarvolatalousvaliokunnan puheenjohtaja
Aino Pesolayhteiskunnallisen valiokunnan puheenjohtaja, tiedotusvastaava
Juha Ojalaohjelmavaliokunnan puheenjohtaja
Saija Niemihallituksen jäsen, laulunjohtaja
Sara Seppänenhallituksen jäsen, fuksimajuri
Aino Krookhallituksen jäsen, kulttuurivastaava
Hannu Häikiöhallituksen jäsen
Casper Enckell, Iina Pelanderisäntä
Aleksi Pikkasihteeri
Lauri Kunnastaloudenhoitaja, asuntovastaava
Elina Puranentoiminnanhoitaja, fuksimajuri
Anni Haapalainen, Laura Kontiainenemäntä
Sara Seppänen, Elina Puranenfuksimajurit
Joonas SuorsaATK-vastaava
Aku Vainikkarahastotaloudenhoitaja
Pilvi Hepo-oja, Emmi Suhonenvuosijuhlamestari